Habár a járvány sok programunkat és tervünket keresztülhúzta, az élet nem állt meg az IKoN háza táján. Tegnap skype megbeszélést tartottunk, átszerveztük a már lekötött programjainkat, illetve új projekteket is elindítottunk. A megnövekedett terhelés és munka miatt pedig egyesületünk vezetői úgy határoztak, hogy szükségünk van egy országos főszervezőre, aki kézben tudja tartani az országos programokat és irányítja, szervezi az IKoN életét. A kialakult veszélyhelyzet jóformán mindannyiunk életét megváltoztatja. Az új léthelyzetben újjá kell szerveznünk az életünket, mely egyszerre nehéz és fáradságos, de óriási lehetőség is egyben. A szürke hétköznapokban gyakran megfeledkezünk önmagunk fejlesztéséről. Eljött az alkalom, hogy bepótoljunk sok mindent. Tegyük fel minden reggel a kérdést önmagunk számára: Mit szeretnék ma tanulni? Ez rengeteg minden lehet, megtanulhatok főzni, egy hangszeren játszani, elmélyülhetek az önismeretben, tágíthatom műveltségem horizontját. Ha nem tudnád, hogy hol kezd, adok gyorsan két tippet! Az elmúlt napokban Egyesületünk tagjai ismét kivették a részüket a járvány elleni védekezésben. Kedden a lakiteleki gyermekorvosi rendelőbe vittünk higiénis csomagot, ami fertőtlenítőszereket, folyékony szappanokat és törlőkendőket tartalmazott. Lezsák Sándor, a térség országgyűlési képviselője, a Nemzeti Fórum elnöke a lakiteleki nagycsaládosoknak készített össze ajándékokat. Az 58 csomag tartalma: csoki, húsvéti kalács, mesekönyv és három darab szájmaszk. Szerdán ezt segítettünk eljuttatni a családoknak.
Kovács István: Szürke senkik (2016)
A Szürke senkik életem egyik legjobb filmélménye volt, minden elismerésem Kovács István rendezőnek. A 2016-ban debütáló film az első világháború vége felé játszódik. A főszereplő egy 17 éves fiú, aki egy ötfős különítmény tagjaként kerül bevetésre Olaszországban, mélyen az ellenséges vonalak mögött. A csapat feladata, hogy felderítsenek egy olasz üzenetküldő központot. Spoiler: igen, lényegében egy galambdúcról van szó. Önmagában a különítmény is érdekes: a Monarchia több nemzetisége is képviselteti magát, van magyar, osztrák és román katona is, akik vált vállnak vetve küzdenek, hogy élve haza juthassanak. A filmről süt a háborús hangulat, komoly és mély lélektani dráma is egyben. A film alaphangulata hasonló ahhoz, amit ma átélünk: érezzük, mintha megváltozna körülöttünk a világ és kétséges, hogy ott tudjuk folytatni az életünket, ahol abbahagytuk. Vajon mi is tudunk úgy küzdeni egymásért, ahogy a filmben a hőseink? Az IKoN Egyesület is igyekszik kivenni a részét a járványhelyzet megoldásában és a járvány elleni védekezésben. Tagjaink több helyen végeznek önkéntes munkákat, valamint fertőtlenítő-, és tisztítószereket tartalmazó csomagokat állítunk össze adományként. Timur Vermes: Nézd ki van itt! (2012)
A Nézd ki van itt! egy roppant szórakoztató, ugyanakkor elgondolkodtató alkotás. 2011. nyarán játszódik a cselekmény, amikor is egy telken egy katonai egyenruhába öltözött férfi ébredezik. Ő nem más, mint Adolf Hitler, aki valahogyan feltámadt. Hitler igencsak rácsodálkozik, hogy változott meg a világ és a világ is rácsodálkozik, hogy Hitler mennyire vicces. Majd a vicc egyszercsak egyre komolyabbá válik és azt vesszük észre, hogy a média és a like gomb bűvöletében élő közösségi oldalakon létező emberek kitermelik az új vezetőjüket az aktuális trendeknek, eszmeáramlatoknak megfelelően. Közben pedig ezt észre sem veszik, mert hát ezt a fazont a kis bajszával egyszerűen nem lehet komolyan venni, nem igaz? Vermes fantasztikus szatírát alkotott, amiben nagyon erős társadalomkritikát fogalmaz meg, de ezt végtelenül szórakoztató formában teszi. A média bírálata és ábrázolása, az egymástól teljesen elszigetelődött emberek, akik többre értékelik a kreált valóságot és látszatot, mint az igazságot igazán elevenünkbe találhat és nem egyszer ismerhetünk rá a napjaink eszmeáramlataira. Amiről ír az egy abszurd formába csomagolt reális jelenség és lehet, hogy amin még most nevetünk az egy nap szomorú valósággá válik. |
Archívum
July 2024
|