Ebben a kutatásunkban arra vállalkoztunk, hogy összehasonlítsuk a 2014 és 2016 közötti választások eredményeit. A kutatás során a következő adatokkal dolgoztunk: részvételi adatok, 2014-es országgyűlési választás során leadott listás és egyéni szavazatok, 2014. évi európai parlamenti választás megyei listás szavazatai, valamin a 2016. évi népszavazás során elért szavazatok. Az elemzés során figyelembe kellett venni a 2014-ben történt választási rendszer változásait, viszont a megyék és Budapest identitásának feltérképezéséhez szükséges volt megnézni az 1998 és 2010 közötti választások eredményeit. A kutatásban összehasonlításra került, hogy a párt listája, vagy az egyéni jelöltjei kapták-e a több szavazatot, valamint, hogy mennyire sikerült az egyes körzetekben, témákban a mozgósítás. A kutatáson során olyan adatok dolgoztunk, amik elérhetőek a valasztas.hu oldalán, viszont fontos kiemelni, hogy a választókerületek mélyebb elemzéséhez a listára leadott szavazatszámokat szavazókörönként kellett összeadni, mivel ez az adat ilyen formában nincsen a honlapon, illetve ezáltal sokkal átfogóbb képet kaptunk az adott megyéről. A kutatás az alábbi linken elérhető: ![]()
A tanulmány az IKoN szerzőjének szellemi tulajdonát képezi, az oldalon megjelent tartalmakat a szellemi tulajdonra vonatkozó törvények védik. A tanulmány felhasználása a szerző előzetes megkeresésével, beleegyezésével, a forrás pontos megjelölésével történhet. A tanulmányt teljes terjedelmében, változtatás nélkül közöltük le a szerző beleegyezésével.
0 Comments
Leave a Reply. |
Mi ez?Az IKoN fontosnak tartja a tudományos alapokon nyugvó kutatások elkészítését is. Itt a tagjaink által készített munkák találhatóak. Archívum |