Az alsó tagozatos mezőnyben Ballószög végzett az élen, megelőzve Szentkirályt és Nyárlőrincet. A további sorrendben Orgovány, majd Jakabszállás zárt, így a helyosztók után véglegessé vált a tabella. A gólok terén is kiélezett volt a küzdelem, ugyanakkor a legeredményesebb támadó magabiztosan hívta fel magára a figyelmet: a gólkirály címet Oláh-Jánosi Szilárd (Ballószög) szerezte meg 9 góllal.
A kapusok teljesítményét külön is elismerték: az alsósoknál a legjobb kapus díját Vincze László (Orgovány) vehette át, ami jól jelzi, hogy Orgovány védelme több mérkőzésen is stabil támaszt kapott a háló mögül. A legjobb játékosnak pedig Homoki-Szabó Pált (Szentkirály) választották, aki a torna során meghatározó szerepet játszott csapata játékában. A csapaton belüli kiemelkedő teljesítményeket is név szerint jutalmazták: Ballószögnél Dobosi Krisztián, Szentkirálynál Vörös Andor, Nyárlőrincnél Vereczki Krisztián, Orgoványnál Szél Áron, Jakabszálláson pedig Szabó Szonja lett a csapat legjobbja. A felső tagozatos versengésben Nyárlőrinc bizonyult a legerősebbnek, mögötte Szentkirály végzett a második, Ballószög pedig a harmadik helyen. A mezőny második felében Jakabszállás és Orgovány zárt, de a helyezésektől függetlenül több egyéni teljesítmény is emlékezetes maradt. A gólkirályi címet itt Rohacsov-Fazekas Dominik (Nyárlőrinc) szerezte meg, szintén 9 góllal, ami külön érdekesség, hogy mindkét korosztályban ugyanennyi találattal lett valaki a legeredményesebb. A felsősöknél a legjobb kapus díját Falusi-Tóth Gergely (Nyárlőrinc) kapta, ezzel is alátámasztva, hogy az aranyérmes csapat nemcsak támadásban, hanem védekezésben is kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott. A legjobb játékos elismerést ugyanakkor Horváth András (Orgovány) érdemelte ki, ami azt mutatja, hogy Orgovány a nehezebb pillanatokban is rendelkezett meghatározó, a játék képét formáló vezéregyéniséggel. A csapatok legjobbjai a felső tagozatban: Nyárlőrincnél Szabó Krisztián, Szentkirálynál Varga Szabolcs, Ballószögnél Kokovai Áron, Jakabszálláson Herczeg Martin, Orgoványnál pedig Tomassen Zechariah. A díjakat Bozsik Péter labdarúgó, edző, a magyar labdarúgó-válogatott korábbi szövetségi kapitánya adta át. A torna összképe alapján jól látszik, hogy a Bozsik Labdarúgó Kupa mindkét korosztályban egyszerre szólt az eredményekről és a fejlődésről: a dobogós helyezések mellett a szervezők az egyéni teljesítményekre is figyeltek, így többféle erény – gólérzékenység, kapusteljesítmény, mezőnyjáték, csapaton belüli hozzáadott érték – is reflektorfénybe került. Comments are closed.
|
Kattints a képre és
olvasd el Senki Alfonz gondolatait a világról! Archívum
May 2026
|